Sztuka i Demokracja. 30 lat "Paszportów Polityki"

2 lutego 2023

Sztuka i Demokracja. 30 lat "Paszportów Polityki"

Termin: 15 lutego 2023 godz. 18:00

Wraz z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie zapraszamy serdecznie na panel dyskusyjny z okazji okrągłego jubileuszu "Paszportów Polityki" - jednej z najważniejszych nagród artystycznych w Polsce. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

W styczniu 2023 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie wręczono po raz trzydziesty "Paszporty" - nagrody kulturalne redakcji tygodnika "Polityka". Z okazji jubileuszu w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie została otwarta wystawa "Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki" prezentująca laureatów wszystkich edycji nagrody w kategorii Sztuki Wizualne. O historii nagrody, o polityce programowej redakcji w zakresie promowania polskiej kultury, o nagrodzonych artystach i wystawie w Sopocie będą rozmawiać:

 

- Dorota Monkiewicz - wybitna krytyczka sztuki i kuratorka wystawy "Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki"


- Jerzy Baczyński - redaktor naczelny tygodnika "Polityka"


- Piotr Sarzyński - redaktor prowadzący działu sztuk wizualnych i architektury


Panel poprowadzi Aleksander Hudzik – krytyk sztuki.

 

Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 1993 roku przez grono aktywnych w mediach krytyków sztuki. Natomiast wystawa jubileuszowa prezentuje twórczość wszystkich trzydziestu laureatów nagrody w dwóch czasowych odsłonach – z roku wyróżnienia oraz z chwili obecnej. Wystawa odbywa się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie i potrwa do 16 kwietnia. 

 

Zobacz transmisję z panelu:

 

 

Partnerzy wydarzenia:

 

Wystawa "Granice Sztuki. 30 lat Paszportów Polityki"
Wydarzenie na FB