Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny - oprowadzanie po wystawie

3 sierpnia 2021

Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny - oprowadzanie po wystawie

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny", które odbędzie się 6 sierpnia o godz. 16:00 w Sofitel Grand Sopot. 

 

Oprowadzanie poprowadzi historyk sztuki, koordynatorka aukcji Sztuki Fantastycznej - Samanta Belling. Podczas oprowadzania zostanie przedstawiona twórczość m.in. Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Jacka Yerki, Tomasz Sętowskego i Anny Güntner. 

 

 

Wyjątkową i jedną z najbardziej interesujących pozycji na aukcji jest dzieło "U żródła" Alicji Rekowskiej. Prezentowany w katalogu obraz powstawał przez kilka miesięcy specjalnie na tę wystawę. Kuratorka opowie o przepełnonym symbolami i ukrytymi znaczeniami malarstwie Rekowskiej, a goście będą mogli dowiedzieć się o unikatowej technice, jaką stosuje artystka.

 

Prace specjalnie na tę wystawę przygotowali także Lucyna Góralczyk, Piotr Horodyński, Marcina Kołpanowicz, Graszka Paulska.
Na oprowadzaniu obejrzymy również wyjątkową, monumentalną pracę Filipa Kalkowskiego, którego prace prezentowane są w berlińskich galeriach. 

 

Sofitel Grand Sopot jest jednym z najbardziej prestiżowych i znanych miejsc z wieloletnią historią. W pięknych wnętrzach kultowego kompleksu będzie można poobcować ze sztuką tworzoną w duchu realizmu magicznego. 
Wakacje to idealny moment na zakup dzieł sztuki, a takich będzie można dokonać na trzech aukcjach organizowanych przez Desa Unicum.

 

Aukcja Sztuki Fantastycznej odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 17.00. 
Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny