Sukces Aukcji Nowego Pokolenia po 1989

9 czerwca 2021

Sukces Aukcji Nowego Pokolenia po 1989

 

Wczorajsza aukcja: Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 przyniosła absolutny rekord sprzedażowy i okazała się spektakularnym sukcesem. Jej obrót wyniósł ponad 2 mln zł.  

 

"Nokturn" Rafała Bujnowskiego stał się najdrożej sprzedaną pracą w historii aukcji. To imponujących rozmiarów, ponad trzymetrowe dzieło zostało sprzedane za 480 tys. zł! Jego cena jest ponad trzykrotnie wyższa niż przewidywała dolna estymacja. Mimo iż Rafał Bujnowski od dawna ma ugruntowaną pozycję na rynku sztuki, to jednak wylicytowana kwota była dużą niespodzianką, bowiem pobiła dwukrotnie  poprzedni rekord aukcyjny artysty i stała się jego najdrożej sprzedaną pracą na świecie.

Duże emocje wzbudziło też pojawienie się na aukcji pracy Ewy Juszkiewicz – obecnie najbardziej pożądanej i rozchwytywanej polskiej artystki na światowym rynku sztuki – poszukiwanej przez koneserów i kolekcjonerów, w tym największe muzea na świecie. Obraz Ewy Juszkiewicz kupiono za niemal 400 tys. zł i jest to obecnie jej najdrożej sprzedane dzieło na aukcji w Polsce, a jego cena jest czterokrotnie wyższa niż szacowana dolna granica estymacji. 

 

Gratulujemy udanych licytacji i zapraszamy na nasze kolejne aukcje.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi wynikami aukcji. 

Wyniki aukcji