Stryjeńska, Witkacy, Malczewski... Oprowadzanie po wystawie "Zakopane, Zakopane!"

18 stycznia 2024

Stryjeńska, Witkacy, Malczewski... Oprowadzanie po wystawie "Zakopane, Zakopane!"

Termin: 24 stycznia 2024 godz. 17:00

Rafał Malczewski nazywał je pępkiem świata, a Witkacy oddał temu miejscu swoją duszę. W okresie międzywojennym Zakopane było sercem polskiej sztuki i miejscem spotkań intelektualnej i artystycznej elity. Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie przedaukcyjnej "Zakopane, Zakopane!", które poprowadzi Magdalena Nosowska, ekspertka z zakresu polskiej sztuki międzywojennej oraz badaczka twórczości Rafała Malczewskiego.

 

Prezentujemy ponad 100 dzieł najwybitniejszych twórców związanych ze stolicą Tatr. Wśród nich znajdują się prace: Stanisława Ignacego Witkiewicza, Rafała Malczewskiego, Zofii Stryjeńskiej, Tadeusza Brzozowskiego i Władysława Hasiora. Oferta wystawy jest niezwykle różnorodna: od obrazów na płótnie i papierze, przez fotografię artystyczną, aż po meble, platery, wyroby rzemieślnicze, a nawet rzeźby. Wszystkie eksponaty nawiązują do bogatej tradycji i kultury zimowej stolicy Polski.

 

Oprowadzanie odbędzie się w dwóch turach: o godz. 17:00 oraz 18:00. Liczba miejsc jest ograniczona do 150 osób, a o uczestnictwie decyduje kolejność przybycia. 

 

Nie przegap okazji, aby dać się porwać magii zaśnieżonych szczytów Zakopanego bez opuszczania Warszawy!

Szczegóły