Rekordowe wyniki aukcji charytatywnej Refugees Welcome

16 maja 2022

Rekordowe wyniki aukcji charytatywnej Refugees Welcome

 

W minioną niedzielę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbyła się szósta edycja aukcji charytatywnej Refugees Welcome. Celem aukcji była zbiórka funduszy na pomoc uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Polsce. Podczas aukcji licytowano 80 prac przekazanych przez 79 artystów z Polski i zagranicy. Zebrano rekordową dla projektu kwotę, wynoszącą aż 1 133 600 zł!

 

Aukcja zorganizowana została przez Fundację Ocalenie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Towarzystwo Przyjaciół MSN, we współpracy z Desa Unicum jako partnerem strategicznym wydarzenia. Licytację przeprowadził prezes DESA SA Juliusz Windorbski.

Jest to ogromny sukces, bowiem obrót z aukcji stanowi aż pięciokrotność kwoty zebranej w zeszłorocznej edycji i o ponad 40% więcej niż sumarycznie we wszystkich poprzednich pięciu edycjach. Najgorętsza licytacja toczyła się o pracę Rafała Bujnowskiego "Dom spalony, dom w budowie", sprzedany za 95 tys. zł. 

Pomoc finansowa zostanie przekazana na wsparcie dwóch programów prowadzonych przez Fundację Ocalenie: Refugees Welcome Polska oraz Centrum Pomocy Cudzoziemcom. 


Pierwszy z nich zapewnia wsparcie mieszkaniowe i lokalowe oraz uskutecznia proces integracji w nowym środowisku. W ramach drugiego Fundacja udziela kompleksowego wsparcia w zakresie m.in. poradnictwa prawnego, reprezentacji prawnej osób w sytuacji uchodźczej, pomocy psychologicznej i lekcji języka polskiego.

 

Dziękujemy wszystkim licytującym za hojność i otwarte serca i gratulujemy udanych zakupów. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami aukcji:

Wyniki Aukcji

 

O aukcji pisano również:

Forbes.pl