19 listopada 2020

Rekordowa aukcja Nowego Pokolenia!

 

Rekordowa aukcja Nowego Pokolenia po 1989 roku! Łączny obrót to ponad 1,7 mln zł.

 

Dzisiejsza aukcja Nowego Pokolenia po 1989 roku przyniosła kolejne sprzedażowe rekordy. Nie było zaskoczeniem ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się  jedna z najgłośniejszych prac ostatnich lat - owiani atmosferą skandalu "Naziści" Piotra Uklańskiego. 

Obiekt kupiono  za ponad 700 tys. zł.  

Kolejnym rekordem stała się praca Wilhelma Sasnala "Śmigło" z 2003 roku. Stylistycznie, głos Sasnala jest tożsamy z głosem pokolenia artystów, których okres twórczości przypadł na burzliwy czas przemian ustrojowych w Polsce, co zaowocowało rozwojem sztuki biorącej za główny temat codzienność. "Śmigło" jest przykładem niepowtarzalnego, charakterystycznego stylu Sasnala.

Niniejszą pracę sprzedano za blisko 142 tys. zł.

Niesłabnącym zaintersowaniem cieszy się budząca skrajne emocje twórczość Agaty Bogackiej. Od pamiętnego sukcesu kontrowersyjnej i szeroko komentowanej pracy "Tak", sprzedanej na aukcji: Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 r., minęły niespełna dwa miesiące, a już kolejna praca Artystki ,,Have you ever been in live?" osiąga na licytacji ponad 100 tys. zł.  

 

Aukcje Nowego Pokolenia, pionierskiego projektu DESA Unicum, odbywają się cyklicznie od 2013 roku. Ogromne zainteresowanie kupujących i rekordy cenowe świadczą o wielkim sukcesie tego przedsięwzięcia. Na aukcjach pojawiają się prace najważniejszych twórców nowego pokolenia.

 

Gratulujemy udanych licytacji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wynikami aukcji Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 r.

 

Wyniki Aukcji
Zobacz