Praca Malwiny Konopackiej na aukcji Designu w ramach Projektu 160/160 Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

28 września 2021

Praca Malwiny Konopackiej na aukcji Designu w ramach Projektu 160/160 Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

 

Już 5 października w domu aukcyjnym DESA Unicum na licytację zostanie wystawiony projekt

Malwiny Konopackiej. Metalowa konstrukcja z elementami ceramicznymi to nowoczesna interpretacja zdobnego motywu filigree. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany przez szkocką markę Glenfiddich Towarzystwu Zachęty Sztuk Pięknych na cele związane z Projektem 160/160.

 

W ramach projektu zainicjowanego wspólnie z Zachętą, Towarzystwo – z okazji 160. rocznicy swojego istnienia – funduje 160 stypendiów artystkom i artystom, których dotknął kryzys związany z pandemią Covid-19 i którzy stają dziś przed ogromnym wyzwaniem, jak kontynuować swoją twórczość.

Dochód z licytacji pracy Malwiny Konopackiej zostanie w całości przekazany na Projekt 160/160 Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W ramach projektu zainicjowanego wspólnie z Zachętą, Towarzystwo – z okazji 160. rocznicy swojego istnienia – funduje 160 stypendiów artystkom i artystom, których dotknął kryzys związany z pandemią Covid-19 i którzy stają dziś przed ogromnym wyzwaniem, jak kontynuować swoją twórczość.

 

Malwina Konopacka to uznana artystka, którą wyróżnia niebanalne podejście do sztuki, łączące rzeźbę, wzornictwo i ilustrację. Na co dzień tworzy ceramikę użytkową o charakterystycznym desi-gnie. Jej najbardziej znanym projektem jest seria OKO, składająca się z unikalnych wazonów w róż-nych wersjach kolorystycznych. Jej najnowsza kolekcja – POP – została zaprezentowana w Dzień Dziecka 2021 roku, a jej motywem przewodnim jest Smiley; piktogram wymyślony w 1963

roku przez Harveya Balla.

Praca artystki została stworzona w ramach globalnej kampanii marki Glenfiddich.