21 kwietnia 2021

Poszukujemy prac NA AUKCJĘ: sztuka współczesna. klasycy awangardy po 1945

27 maja organizujemy kolejną edycja najważniejszej w Polsce aukcji sztuki powojennej i współczesnej: "Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945". Poszukujemy dzieł topowych artystów po 1945, które będą współtworzyć ofertę flagowej aukcji Desa Unicum.

 

Rok 2020 na polskim rynku sztuki był najlepszy w historii. A pierwszy kwartał roku 2021 już przewyższył analogiczny okres sprzed 12 miesięcy. Oznacza to, że dotychczas nie odnotowano lepszego momentu na sprzedaż Państwa dzieł sztuki. Choć notujemy wzrosty w każdej z dziedzin, prace artystów powojennych cieszą się na naszym rynku szczególnie intensywnym zainteresowaniem. Niekwestionowanym liderem w tym sektorze jest Desa Unicum, która od ponad dekady prowadzi cykliczny projekt dedykowany artystom powojennym. To dzięki temu właśnie na naszych aukcjach padają rekordy: zarówno na najdrożej sprzedany obraz, jak i dzieło sztuki. Te sukcesy nieodwracalnie zmieniły oblicze polskiego rynku sztuki, a Desa Unicum stała się liderem nie tylko w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, lecz także dołączyła do światowej czołówki, osiągając wysoką 8 pozycję wśród europejskich domów aukcyjnych i 13 w klasyfikacji ogólnoświatowej.

 

Przeczytaj artykuł o roku 2020 na rynku sztuki
Zobacz

 

W sektorze sztuki współczesnej, w 2020 na aukcjach sprzedaliśmy 2 tysiące obiektów i wygenerowaliśmy obrót przeszło 80 milionów złotych. Wieloletnie doświadczenie i sukcesy w tej dziedzinie pozwalają nam promować polską sztukę powojenną na niespotykaną skalę. Na poprzedniej aukcji "Klasyków Awangardy po 1945" wygenerowaliśmy ponad dwukrotnie wyższy obrót niż w roku 2020, osiągając ponad 12,6 mln. W Polsce w tej dziedzinie jesteśmy bezkonkurencyjni.

 

Przeczytaj o marcowej aukcji „Klasyków awangardy po 1945”
Zobacz

Na nadchodzącej aukcji pojawią się prace czołowych przedstawicieli sztuki powojennej i współczesnej. Wśród nich między innymi Wojciech Fangor, Ryszard Winiarski, Jadwiga Maziarska czy Jan Dobkowski, którego prace cieszą się rekordowym zainteresowaniem.

Zobacz zapowiedź majowej aukcji „Klasyków Awangardy po 1945”
Zobacz
Szczególnie poszukiwane nazwiska:

Teresa Pągowska Erna Rosenstein, Jerzy Nowosielski, Stefan Gierowski, Stanisław Fijałkowski, Jerzy Ryszard "Jurry" Zieliński, Henryk Stażewski, Tomasz Tatarczyk, Tadeusz Brzozowski, Jarosław Modzelewski, Łukasz Korolkiewicz, Leon Tarasewicz

 

 

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorem aukcji:

 

Zachęcamy do zgłaszania obiektów na aukcję:

Zgłoś obiekt na aukcję
Tutaj

Zapraszamy do zapoznania się z procedurą sprzedaży dzieła sztuki na aukcji w DESA Unicum. 

Jak sprzedać dzieło sztuki na aukcji?
Zobacz