Poszukujemy prac NA AUKCJĘ: sztuka współczesna. klasycy awangardy po 1945

21 kwietnia 2021

Poszukujemy prac NA AUKCJĘ: sztuka współczesna. klasycy awangardy po 1945

27 maja organizujemy kolejną edycja najważniejszej w Polsce aukcji sztuki powojennej i współczesnej: "Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945". Poszukujemy dzieł topowych artystów po 1945, które będą współtworzyć ofertę flagowej aukcji Desa Unicum.

 

Rok 2020 na polskim rynku sztuki był najlepszy w historii. A pierwszy kwartał roku 2021 już przewyższył analogiczny okres sprzed 12 miesięcy. Oznacza to, że dotychczas nie odnotowano lepszego momentu na sprzedaż Państwa dzieł sztuki. Choć notujemy wzrosty w każdej z dziedzin, prace artystów powojennych cieszą się na naszym rynku szczególnie intensywnym zainteresowaniem. Niekwestionowanym liderem w tym sektorze jest Desa Unicum, która od ponad dekady prowadzi cykliczny projekt dedykowany artystom powojennym. To dzięki temu właśnie na naszych aukcjach padają rekordy: zarówno na najdrożej sprzedany obraz, jak i dzieło sztuki. Te sukcesy nieodwracalnie zmieniły oblicze polskiego rynku sztuki, a Desa Unicum stała się liderem nie tylko w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, lecz także dołączyła do światowej czołówki, osiągając wysoką 8 pozycję wśród europejskich domów aukcyjnych i 13 w klasyfikacji ogólnoświatowej.

 

Przeczytaj artykuł o roku 2020 na rynku sztuki

 

W sektorze sztuki współczesnej, w 2020 na aukcjach sprzedaliśmy 2 tysiące obiektów i wygenerowaliśmy obrót przeszło 80 milionów złotych. Wieloletnie doświadczenie i sukcesy w tej dziedzinie pozwalają nam promować polską sztukę powojenną na niespotykaną skalę. Na poprzedniej aukcji "Klasyków Awangardy po 1945" wygenerowaliśmy ponad dwukrotnie wyższy obrót niż w roku 2020, osiągając ponad 12,6 mln. W Polsce w tej dziedzinie jesteśmy bezkonkurencyjni.

 

Przeczytaj o marcowej aukcji „Klasyków awangardy po 1945”

Na nadchodzącej aukcji pojawią się prace czołowych przedstawicieli sztuki powojennej i współczesnej. Wśród nich między innymi Wojciech Fangor, Ryszard Winiarski, Jadwiga Maziarska czy Jan Dobkowski, którego prace cieszą się rekordowym zainteresowaniem.

Zobacz zapowiedź majowej aukcji „Klasyków Awangardy po 1945”
Szczególnie poszukiwane nazwiska:

Teresa Pągowska Erna Rosenstein, Jerzy Nowosielski, Stefan Gierowski, Stanisław Fijałkowski, Jerzy Ryszard "Jurry" Zieliński, Henryk Stażewski, Tomasz Tatarczyk, Tadeusz Brzozowski, Jarosław Modzelewski, Łukasz Korolkiewicz, Leon Tarasewicz

 

 

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorem aukcji:

 

Zachęcamy do zgłaszania obiektów na aukcję:

Zgłoś obiekt na aukcję

Zapraszamy do zapoznania się z procedurą sprzedaży dzieła sztuki na aukcji w DESA Unicum. 

Jak sprzedać dzieło sztuki na aukcji?