30 września 2021

NO HUMAN IS ILLEGAL– aukcja charytatywna

W najbliższą niedzielę zapraszamy na aukcję charytatywną stworzoną we współpracy z fundacjami Chlebem i Solą oraz Kuchnią Konfliktu, Zachętą Narodową Galerią Sztuki oraz Warsaw Gallery Weekned. Wspólna inicjatyw ma na celu zebranie środków oraz nagłośnienie trudnej sytuacji uchodźców w Polsce. 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Fundacji

Ostatnie miesiące ze względu na wojnę i zmiany polityczne to ciężki czas dla mieszkańców Bliskiego Wschodu. Niedługo po drastycznych wydarzeniach w tamtym rejonie świata, kryzysowe sytuacje zaczęły mieć miejsce także przy granicach Polski. Grupa polskich artystek i artystów wraz z aktywistami z fundacji Chlebem i Solą oraz Kuchni Konfliktu postanowiła nie być obojętna wobec losu pokrzywdzonych. Wspólnie z wieloma artystami stworzyli kolekcję ponad 60 unikatowych ubrań i dodatków. Dochód ze sprzedaży obiektów zostanie przeznaczony właśnie na działalność wspomnianych fundacji, a co za tym idzie wesprze znajdujących się w Polsce uchodźców w godnym rozpoczęciu nowego rozdziału życia w Europie.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Fundacji

Podczas aukcji zaprezentowane zostaną unikatowe, ręcznie zdobione ubrania, w tym: koszulki, spodnie, kurtki i czapki nawiązujące przekazem do szczytnego celu aukcji. Obiekty takich artystów, jak Wilhelm Sasnal, Mikołaj Sobczak, czy Joanna Rajkowska będzie można licytować od bardzo atrakcyjnych cen wywoławczych. Zachęcamy do zainteresowania się ofertą aukcji ze względu na jej unikatowość i niepowtarzalność. Warto przypomnieć, że ubrania zostały wykonane specjalnie na szczytny cel aukcji, są więc jedynymi w swoim rodzaju i zaangażowanymi dziełami sztuki. Ich reakcyjny charakter jedynie potwierdza zaangażowanie społeczne i chęć działania polskich artystów i całego środowiska miłośników sztuki w Polsce.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Fundacji

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem aukcji oraz zapraszamy w najbliższą niedzielę 3 października do Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie przy placu Małachowskiego. Przed aukcją organizatorzy z ramienia fundacji zadbają, aby mogli Państwo obejrzeć ubrania na żywo. O 12 rozpocznie się licytacja, serdecznie zapraszamy do osobistego udziału– gościnią aukcji będzie dr Katarzyna Kasia – prodziekan Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wykładowczyni filozofii oraz prowadząca jednego z najpopularniejszych, telewizyjnych programów publicystycznych. Licytować będą Państwo mogli również za pomocą aplikacji mobilnej DESA Unicum oraz przez zgłoszenia telefonicznie.