10 września 2021

Transmisja live: "Miś" vs "Psy" - dyskusja w filmowym stylu

Na wspomnienie metalowych łyżek i misek przykręconych do stołu w barze mlecznym niektórzy z nas nostalgicznie westchną. Na następne pokolenie czekał już inny świat pełen ortalionowych dresów, pędzący ku
"american dream" w takt muzyki z płyt zakupionych na Stadionie Dziesięciolecia. 

 

Wrzesień w DESA Unicum zapowiada się na najbardziej emocjonujący miesiąc polskiego świata artystycznego! Wybitni twórcy zakasali rękawy, by stworzyć dla Was skrawki wspomnień Polski, po której zostały kultowe filmy. Mowa oczywiście o produkcjach filmowych Stanisława Barei i Władysława Pasikowskiego – "Miś" i "Psy"! 

Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny i towarzyszący mu wernisaż "Miś kontra Psy", na którym z nostalgią spojrzymy w przeszłość i poznamy tajniki pracy na planie "Misia". Poznamy również inspiracje artystyczne twórczyń i twórców, którzy specjalnie dla nas przygotowali prace na wystawę i aukcję. Naszymi panelistami będą: aktorka i odtwórczyni głównej roli w "Misiu" - Krystyna Podleska, artysta, przedstawiciel polskiej szkoły plakatu Rafał Olbiński i artysta malarz Michał Zaborowski. Wydarzenie poprowadzi znany i lubiany polski pisarz, dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł.
 
Towarzyszący panelowi wernisaż będzie prezentacją wystawy przedaukcyjnej "Miś kontra Psy", czyli autorskiego projektu domu aukcyjnego DESA Unicum, który powstał we współpracy z polskimi artystkami i artystami. Licytacja dzieł inspirowanych klasykami polskiej kinematografii odbędzie się podczas aukcji 21 września o godzinie 19.00. Zapraszamy w iście oldschoolowym stylu! 

 

Serdecznie zapraszamy na dyskusję w filmowym stylu, która odbędzie się 15 września o godzinie 18:00 w DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A.

"Miś" vs "Psy"
Zobacz ofertę aukcji