22 marca 2021

KOLUMB PŁYNIE CZAROSTATKIEM. Aukcja charytatywna na rzecz Kazia Więcka

Od dziś do 9 kwietnia trwa Aukcja charytatywna na rzecz Kazia Więcka, zatytułowana "Kolumb płynie Czarostatkiem". Organizatorem jest mia ART GALLERY z Wrocławia. Celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację 5-letniego Kazika Więcka, cierpiącego na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczką lekooporną.

Kazik to radosny pięcioletni chłopiec. Mimo to, na co dzień musi się zmagać z problemami niewyobrażalnymi dla jego zdrowych rówieśników. W wyniku komplikacji okołoporodowych doszło do rozległego uszkodzenia mózgu. Niedawno przeszedł skomplikowaną operację obustronnej rekonstrukcji stawów biodrowych. Dalsze leczenie i rehabilitacja są niezbędne.

Historia Kazika

By wspomóc tego dzielnego chłopca w walce o radosne dzieciństwo, a przede wszystkim życie bez bólu, mia ART GALLERY wraz z Desa Unicum zapraszają do udziału w aukcji, na której znalazły się piękne, sygnowane ilustracje w formie odręcznych prac na papierze i unikatowych wydruków autorstwa znanych wrocławskich ilustratorek i ilustratorów: Ewy Kozyry-Pawlak, Pawła Pawlaka, Magdy Wosik, Piotra Rychela, Tomasza Brody, Gosi Herby, Pawła Mildnera i Roberta Romanowicza. Są to nazwiska twórczyń i twórców ilustracji i autorskich książek dla dzieci wielokrotnie nagradzanych, znanych nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Na aukcji znalazły się również prace z kolekcji mia ART GALLERY, stworzone przez czołówkę polskich artystów związanych z Wrocławiem: Józefa Hałasa, Andrzeja Gieragi, Urszuli Madery, Łukasza Huculaka, Mariana Michalika i Eugeniusza Gepperta.

Te dzieła sztuki mają szansę stać się cennymi obiektami w Państwa kolekcji, a ich wartość – niezależnie od wylicytowanej kwoty – bezcenna. Aukcja online będzie trwała do 7 kwietnia 2021.

Patronat nad aukcją objął portal Artinfo.pl