K MAG kuratorem aukcji Sztuka Dzisiaj. Wybór Kuratora

7 czerwca 2023

K MAG kuratorem aukcji Sztuka Dzisiaj. Wybór Kuratora

Od samego początku istnienia K MAG-a założyliśmy sobie misję wynajdywania i wspierania nowych talentów. Zapuściliśmy sieci na nieznanych jeszcze fotografów, grafików, malarzy czy twórców video i postanowiliśmy oddawać im nasze łamy. 

 

Najpierw był to drukowany magazyn, a wkrótce potem również portal KMAG.PL. To właśnie tam zbudowaliśmy otwartą podstronę, na której wszyscy chętni mogą umieszczać swoją twórczość. Zakładka "Wasze prace" ma w tym momencie około 35 000 prac i wciąż rośnie, a my wybieramy z niej tych najbliższych naszej estetyce. Wraz z dyrektor artystyczną magazynu Aleksandrą Stefaniak zapraszamy wyróżnionych do współpracy, zarówno tej artystycznej, jak i tej komercyjnej. Łączymy tym samym świat niezależnej twórczości z biznesem. W tym roku przyznawaliśmy już po raz drugi MOSKITY K MAG-a czyli nagrody dla najciekawszych, młodych artystów. Docenialiśmy ich w kategoriach film, muzyka, fotografia, aktywizm i sztuka. A od kilku lat prezentujemy ich również w naszej galerii K MAG ART SPOT w samym sercu Warszawy przy placu Zbawiciela. Naturalną kontynuacją tej działalności było połączenie się z największym graczem na rynku sprzedaży sztuki, by do naszej oferty dołączyć po prostu biznes. Współpraca z Desą Unicum to kolejny krok w budowaniu K MAG-owego świata nowej generacji artystów. Zaczynamy od tych już bardziej znanych, którzy razem z nami rozwijali się, dla nas tworzyli, u nas zaczęli, bądź po prostu są nam bliscy. Pragniemy otworzyć się na szersze wody wielkiej sztuki, a przede wszystkim na tych żywo nią zainteresowanych. 

Julia Gorlewska, Mikołaj Komar, Aleksandra Stefaniak, fot. Marek Krzyżanek

Może nie jestem wielkim znawcą historii sztuki, ale przez lata pracy z kolejnymi generacjami twórców, wielu wpadek, ale i wielu sukcesach mogę śmiało powiedzieć, że udało nam się zbudować naszą K MAG-ową estetykę i w sumie bez słów współdzielić ją z Aleksandrą. Razem współpracujemy już 8 lat i nie ma mowy o konfliktach. Są raczej konstruktywne dyskusje, podczas których niektórym się dostaje i wypadają. Są odrzuceni, którzy robią nam odpowiedni PR na mieście, inni wracają i tak powstają nasze kolejne sukcesy. Jak mawiają – nie ważne jak, ważne, by mówili. Wierzę, że połączenie sił K MAG i DESA to kolejny z nich, czego Państwu i sobie życzę. 

Aleksandra Stefaniak, Mikołaj Komar, fot. Marek Krzyżanek

Zapraszam na ucztę naszych smakołyków, zacznijcie od tych już legendarnych, jak Karol Radziszewski, Natalia LL, Aleksandra Waliszewska czy Ivo Nikić, by potem zagryźć młodszym pokoleniem w osobach Ani Grzymały, Rafala Dominika, Cyryla Polaczka, Emilii Jechny a na słodkie zakończenie skosztować fotografii Kasi Bielskiej, Sonii Szóstak, Kamila Kotarby, Yulii Krivich czy Pawła Bownika… Bon Appetit!

 

Mikołaj Komar 
(K MAG)

Mikołaj Komar, Aleksandra Stefaniak, Julia Gorlewska fot. Marek Krzyżanek