III Aukcja Adopcji "Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie"

21 września 2022

III Aukcja Adopcji "Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie"

W poniedziałek w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się III Aukcja adopcji "Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie". Podczas licytacji zebraliśmy 98 600 złotych. Dziękujemy wszystkim osobom oraz firmom za udział i tak entuzjastyczną licytację. 

 

Środki pozyskane w ramach aukcji przyczynią się do powstania kolekcji "Autoportrety XXI". Celem projektu jest utworzenie unikalnego zbioru prac czołowych współczesnych twórców i twórczyń, który następnie zostanie włączony do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

Zaproszenie do projektu Autoportrety XXI przyjęli: Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Agnieszka Brzeżańska, Rafał Bujnowski, Izabella Gustowska, Zuzanna Janin, Łukasz Korolkiewicz, Katarzyna Krakowiak, Zbigniew Libera, Rafał Milach, Jarosław Modzelewski, Agnieszka Polska, Karol Radziszewski, Joanna Rajkowska, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Aleksandra Waliszewska, Artur Żmijewski. Trwają rozmowy z dwiema kolejnymi artystkami.

 

Premierowy pokaz kolekcji uświetni obchody kolejnej rocznicy powstania Muzeum Narodowe w Warszawie, zbiór będzie później prezentowany rotacyjnie w przyszłej galerii sztuki współczesnej. 
 

Dziękujemy wszystkim licytującym za hojność i otwarte serca i gratulujemy udanych zakupów.