DESA Unicum jako pierwszy dom aukcyjny w Polsce wprowadza do oferty zegarki luksusowe

28 października 2022

DESA Unicum jako pierwszy dom aukcyjny w Polsce wprowadza do oferty zegarki luksusowe

DESA Unicum, jako pierwszy dom aukcyjny w Polsce, specjalnie dla Ciebie wprowadza do oferty aukcyjnej zegarki kolekcjonerskie prestiżowych marek z całego świata – unikatowych modeli, które w większości nie są już dostępne w sklepach lub nigdy nie były obecne na naszym rynku. Naszą misją jest wyjaśnienie tajników zegarmistrzostwa oraz potencjału zegarków jako obiektów kolekcjonerskich. Chcemy pokazać, jak docenić i czerpać radość z posiadania zegarka z historią. 

 

Globalna sytuacja rynkowa po 2020 roku doprowadziła do przekierowania uwagi z dużych firm na korzyść mniejszych marek i rynku wtórnego. Kolekcjonerzy docenili możliwość zakupu zegarków używanych, co doprowadziło do powstania osobnego rynku zegarków inwestycyjnych, który działa jak rynek akcji. Zatem co wpływa na wycenę wartości zegarków? Najważniejszą cechą, kształtującą cenę egzemplarza, jest stan obiektu, a ponadto pochodzenie, dokumentacja i oczywiście wkład marki w zegarmistrzostwo i ręczne wykonanie. Wielkie nazwiska mistrzów zyskały na znaczeniu i pozwoliły kolekcjonerom na przeniesienie swojego zainteresowania na niszowe, niezależne firmy. 

 

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy aplikację, w której możesz licytować i obserwować poszczególne zegarki, a także sprawdzić wyniki archiwalne. Wszystkie etapy od informacji, poprzez licytowanie, aż do płatności i realizacji zamówienia, możesz dokonać bez wychodzenia z domu. Możesz też licytować przez telefon lub przyjść do nas i poczuć emocje, jakie towarzyszą podczas naszych aukcji stacjonarnych, do czego gorąco zachęcamy. 

 

W ofercie DESA Unicum znajdzie się także miejsce na sekcję galeryjną oraz private sales. Zachęcamy do dialogu i dzielenia się swoimi kolekcjami. Opowiedz nam historię swoich zegarków i inspiruj innych, a także daj zainspirować siebie czymś nowym. Zachęcamy do wyboru dogodnej formy kontaktu - nasi eksperci są otwarci zarówno na indywidualne spotkania, jak i profesjonalne doradztwo poprzez inne dogodne formy nowoczesnej komunikacji. 

 

Zapewniamy pełny zakres usług i wiedzy w zakresie zegarków. Współpracujemy z najlepszymi ekspertami i manufakturami w kraju i za granicą. Oferujemy bezpieczeństwo i transparentność transakcji oraz usługi ubezpieczenia przedmiotu, transportu, a także serwis na Twoje życzenie. 

 

Naszym celem jest pokazanie wszystkich stron zegarmistrzostwa i tego, jak możesz doświadczać i czerpać radość z kolekcjonowania zegarków. Wierzymy, że każdy przedmiot ma swoją historię i atrybuty, o których warto rozmawiać i dzielić się wspólną pasją.