Bliżej do sztuki: Ulotność. Oprowadzanie po wystawie Natalii Fundowicz

18 stycznia 2024

Bliżej do sztuki: Ulotność. Oprowadzanie po wystawie Natalii Fundowicz

Termin: 27 stycznia 2024 godz. 13:00

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie autorskie po wystawie Natalii Fundowicz. Wernisaż odbędzie się 27 stycznia o godzinie 13:00. Podczas wystawy w DESA Unicum zaprezentujemy 9 najnowszych dzieł artystki.

 

Natalia Fundowicz jest absolwentką malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na obrazach prezentuje ślady po swojej podróży ku afirmacji natury, kobiecości, ciała, macierzyństwa. To, co widzi, osadza na płaszczyznach z delikatnością i lekkością intensywnych, plam barwnych, starając się przy tym nie odbierać im dynamiki. Na płótnach tworzy mapy umieszczonych jakby w stanie nieważkości pełnych koloru metaforycznych form. Od 2013 czynnie bierze udział w wielu aukcjach i wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w całej Polsce oraz za granicą.


Najważniejsze wystawy: wystawa zbiorowa podczas StART Art Fair w Saatchi Gallery w Londynie, 2022; wystawa indywidualna “Przestrzeń na ciszę i dźwięki" w Galerii Sztuki Next w Bydgoszczy, 2021; wystawa indywidualna “Nazwij mnie swoją" w Galerii New Era Art w Krakowie, 2020; wystawa indywidualna “The Variety of N." w Polish Social and Cultural Association w Galerii POSK w Londynie, 2014.

Szczegóły