Bliżej do Sztuki: The Blossom Essences. Oprowadzanie po wystawie Eweliny Ulaneckiej

1 września 2023

Bliżej do Sztuki: The Blossom Essences. Oprowadzanie po wystawie Eweliny Ulaneckiej

Termin: 9 września 2023 godz. 13:00

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na oprowadzanie autorskie po wystawie Eweliny Ulaneckiej. Wernisaż odbędzie się 9 września o godzinie 13:00. Podczas wystawy w DESA Unicum prezentujemy 8 najnowszych dzieł artystki.


Już po raz czwarty zapraszamy na wystawę prezentującą twórczość artystki Młodej Sztuki. Tym razem swoje prace zaprezentuje Ewelina Ulanecka. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania na Kierunku Projektowania Ubioru i Biżuterii w Katedrze Wzornictwa, którą ukończyła z wyróżnieniem. Artystka brała udział w wielu konkursach dla młodych projektantów, gdzie zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień m.in.: Złota Nitka, Manufaktura Fashion Weekend, New Look Design.
Wystawa potrwa od 6 do 12 września. Z kolei w sobotę 9 września o godzinie 13:00 odbędzie się autorskie oprowadzanie, na którym zaprezentujemy aż 8 jej najnowszych dzieł dostępnych wyłącznie w sprzedaży galeryjnej.


Kilka słów o artystce:
Ewelinę Ulanecką charakteryzuje bardzo indywidualny i rozpoznawalny styl malarski, który wyklarował się po zakończeniu studiów na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Przy czym pierwotnie przyswajana umiejętność na kierunku projektowanie ubioru i biżuterii odeszła w jej twórczości na drugi plan. Abstrakcyjne obrazy artystki, to zlepek feerii kolorów, które poprzez wzajemne przenikanie się ukazują barwne kompozycje fakturalne. Każda jej praca składnia odbiorcę do wielowymiarowej i indywidualnej interpretacji oraz refleksji.

Szczegóły