Filmy

wszystkie

Urban Art - nurt o niebywałej genezie

Urban Art już na dobre umiejscowił się w kategorii sztuki współczesnej i jest uznawany za wyjątkowo interesujący nurt w sztuce. Prace artystów są prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych za granicą ale również na targach dedykowanych temu kierunkowi sztuki. Są również stale obecni na najważniejszych festiwalach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nasze ekspertki Joanna Wolan oraz Karolina Stanisławska opowiedzą więcej o Urban Arcie wraz z jednym z przedstawicieli nurtu, artystą, Bartłomiejem Stypką.
OBEJRZYJ

Wojtek Siudmak - geniusz wyobraźni

Wojtek Siudmak to artysta światowego formatu. Tworzy w nurcie realizmu fantastycznego. Do grona jego licznych fanów zaliczał się chociażby Federico Fellini, a obecnie są nimi George Lucas oraz Denis Villeneuve. Prace Siudmaka były wielokrotnie wystawiane zarówno w Polsce, jak i za granicą. W naszym filmie artysta opowiada m.in. o początkach inspiracji kosmosem czy pozycji artysty we współczesnym świecie. Wypowiada się również ekspertka DESA Unicum, Karolina Jankowska.
OBEJRZYJ

Historie

5 minut z...

"Rurales" - Urban Art na polskiej wsi

Urban art z reguły kojarzony jest z działaniami artystycznymi w miastach. Na przestrzeni ostatnich dekad kierunek ten przeszedł dużą ewolucję, by z ulic i murów miast wejść w główny obieg artystyczny i pojawić się w galeriach sztuki współczesnej na całym świecie. Polscy przedstawiciele nurtu urban art to artyści ogromnie cenieni ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Spotkanie z ekspertem

Niekonwencjonalny odcień na niekonwencjonalne czasy - Viva Magenta!

Głęboki róż? Intensywny kolor malinowy? Odcień czerwieni? Buraczkowy? Kolor roku przywołuje wiele skojarzeń i nastręcza dużych trudności przy próbie opisu. Jaki jest kolor Viva Magenta i co oznacza?
CZYTAJ WIĘCEJ

Spotkanie z ekspertem

Wnętrza w modnych kolorach

Kolory mają ogromny wpływ na atmosferę i wygląd wnętrza. Mogą odmienić pomieszczenie, zmienić jego charakter oraz wpłynąć na to jak się w nim czujemy. Przy użyciu tkanin, obrazów i np. ceramicznych lub szklanych dodatków możemy budować nastrój i atmosferę naszego mieszkania. Zobaczcie jak na przestrzeni ostatnich czterech lat za pomocą ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Spotkanie z ekspertem

Ponadczasowe art déco

Wzory biżuterii art déco wciąż należą do najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów. Abstrakcyjne lub stylizowane formy, zarazem pięknej i modnej biżuterii lat 20. i 30. XX stulecia odzwierciedlają ogólne trendy tamtego czasu. Na czerwcowej aukcji prezentujemy dzieła sztuki jubilerskiej wykonane w tym stylu.
CZYTAJ WIĘCEJ

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Największy dom aukcyjny w Polsce. Lider rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalna wycena i sprzedaż dzieł sztuki.