live

Oct. 16, 2023, 9 p.m.

Thirsty for Beauty. Who we are?

Muzeum Narodowe w Warszawie al. Jerozolimskie 3 Warszawa

Exhibition: 11 October 2023 - 16 October 2023

Auction date & place
16 October 2023 9 PM CET

WARSZAWA

Departament:
Charity auctions
kod aukcji:
1370ACH053
Już 16 października 2023 roku w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się II Dobroczynna Kolacja "Spragnieni Piękna. Kim jesteśmy?".

O kulinaria podczas kolacji zadbają niezmiennie Agnieszka i Marcin Kręgliccy, aukcję dobroczynną poprowadzi Juliusz Windorbski z Desa Unicum, a na zakończenie wieczoru odbędzie się recital muzyczny światowej sławy kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego.

W tym roku na aukcji dobroczynnej pojawią się gobeliny utkane ręcznie na podstawie prac takich artystek i artystów: Basi Bańdy, Teresy Pągowskiej, Tadeusza Dominika, Edward Dwurnika, Pawła Susida, Jana Tarasina czy Tomasza Tatarczyka. Wśród nich znajdą się dwa wielkoformatowe gobeliny na podstawie prac Zofii Stryjeńskiej "Ogień" i "Woda". Na aukcji pojawią się także: totem Malwiny Konopackiej i totem powstały dzięki współpracy pomiędzy TOTEM Studio Warsaw i Magdaleną Karpińską.

Licytować można online lub osobiście podczas wydarzenia. Cena pojedynczego zaproszenia to 2500 zł netto, dla firm + VAT.

Dochód z tegorocznej kolacji zostanie przekazany na sfinansowanie kolekcji "Autoportrety XXI", na którą złożą się prace dwudziestki polskich artystek i artystów współczesnych wykonane na zamówienie Stowarzyszenia Przyjaciele MNW we współpracy z kuratorami Muzeum Narodowego w Warszawie. W grupie tej znaleźli się: Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Agnieszka Brzeżańska, Rafał Bujnowski, Barbara Falender, Izabella Gustowska, Zuzanna Janin, Łukasz Korolkiewicz, Katarzyna Krakowiak, Zbigniew Libera, Rafał Milach, Jarosław Modzelewski, Agnieszka Polska, Katarzyna Przezwańska, Karol Radziszewski, Joanna Rajkowska, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Aleksandra Waliszewska i Artur Żmijewski.

Sale coordinator

Editorial of catalogue

Results ()

Author
Object type
Technique
Sorting