Post-War & Contemporary. Installations - Environment - New Media (results)
3 December 2020 8 PM CET

Stanislaw Drozdz (1939 - 2009)
"Loneliness" - script, 1969
Hammer price: 50,000 PLN
LOT number
211
Stanislaw Drozdz (1939 - 2009)
"Loneliness" - script, 1969

Hammer price: 50,000 PLN

print/paper, 29 x 21 cm
ID: 93058
Taxes and fees
- In addition to the hammer price, the successful bidder agrees to pay us a buyer's premium on the hammer price of each lot sold. On all lots we charge 18 % of the hammer price.
- To this lot we apply 'artist's resale right' ('droit de suite') fee. Royalties are calculated using a sliding scale of percentages of the hammer price.
Provenance
  • Esta Gallery, Gliwice
  • private collection, Germany
Opinie
  • work accompanied by a certificate of authenticity issued by Anna Drozdz
More information
„Być między w epoce nazbyt dosłownej, litera po literze przypominać o zapominaniu w epoce historycznego koszmaru, wybierać to lub tamto w epoce masowego sterowania wyborami, jakie odbywa się w reklamie, a nawet pisać białe na białym i czarne na czarnym, inaczej niż polityk, ktory deklaruje że ‘białe jest białe’ czarnymi literami i inaczej niż modernistyczny artysta, pogrążony w mistycznej adoracji białego kwadratu na białym tle, pisać tak, budując litery z liter słowa nie – oto krytyczny potencjał pojęciokształtow Stanisława Drożdża, ktorego uruchomienie leży oczywiście ‘po stronie odbiorcy’, bo nikt tego za nas nie zrobi. Pojęciokształty, jak mowi artysta w cytowanym wywiadzie, to ‘rzeczywiste kształty pojęć’, czyli na pewno nie kształty oczywiste – inaczej nie byłoby potrzeby nazywać je rzeczywistymi”. Adam Szymczyk, „Więcej znaczy, zanim znaczy”, dostęp: https://www.dwutygodnik.com/artykul/5866-wiecej-znaczy-zanim-znaczy.html?print=1