Works on Paper Auction (results)
21 February 2013 7 PM CET

Hammer price: 1,200 PLN
LOT number

Hammer price: 1,200 PLN

akwatinta, akwaforta/papier, 25,5 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Zofia Stankiewicz'

Zofia Stankiewicz zajmowała się malarstwem i grafiką. Edukację plastyczną zaczęłą w Charkowie, potem w Szkole Rysunku w Warszawie u Wojciecha Gersona. W Paryżu studia artystyczne kontynuowała w Academie Julian, później wróciła do Warszawy. Tematyką jej twórczości były głównie matrwe natury oraz pejzaże i widoki miejskie. Jej ulubionymi technikami graficznymi były akwatinta i akwafrotą. W jej twórczości odnajdziemy wiele prac przedstawiających Wilno, Kraków, Warszawę oraz Pomorze i krajobrazy nadmorskie.

Estymacja: 1 500 - 2 500