Works on Paper Auction (results)
28 November 2013 7 PM CET

Henryk Dabrowski (1927 - 2006)
"Kazimierz Dolny", 1960 r.
* Bid price: 4,500 PLN
LOT number
68
"Kazimierz Dolny", 1960 r.

* Bid price: 4,500 PLN

crayon/paper, 64 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, tytuł autorski i datowany l.d.: '1960 | Henryk Dąbrowski KAZIMIERZ DOLNY'  Zdobył wykształcenie jako architekt, czynny także jako malarz i rysownik. Jeden ze współtwórców Warszawskiej Szkoły Rysunku. Przez wiele lat był pracownikiem dydaktycznym i naukowym na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (1951-2006). Był nauczycielem rysunku dla wielu pokoleń architektów, w 1992 roku otrzymał tytuł profesorski. Jego kompozycje rysunkowe, graficzne i malarskie eksponowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, a także publikowane w licznych wydawnictwach. Profesor Henryk Dąbrowski określany jest niejednokrotnie przez znawców rysunku "polskim Piranesim". Przez całe życie czynny także jako architekt, autor m.in. realizacji architektonicznych w zabytkowym zespole miejskim Kazimierza Dolnego.

Estymacja 5 000 - 8 000