Polish Contemporary Art: The New Generation after 1989 (results)
23 June 2020 7 PM CET

Hammer price: 2,200 PLN
LOT number
32

Hammer price: 2,200 PLN

pigment print/papier Photo Rag 308, 50 x 75 cm
signed, dated and described on the reverse: '"Siostry" 1/5 2013 r. Natalia | Wiernik'
ed. 1/5
ID: 85775
Taxes and fees
- In addition to the hammer price, the successful bidder agrees to pay us a buyer's premium on the hammer price of each lot sold. On all lots we charge 18 % of the hammer price.
- To this lot we apply 'artist's resale right' ('droit de suite') fee. Royalties are calculated using a sliding scale of percentages of the hammer price.
More information
„Proces twórczy jest trudny do określenia, nie jest to coś, co da się łatwo opisać, nie realizuję określonego planu. Zauważyłam, że często zaczyna się od tego, że myślę o obrazie, który chciałabym stworzyć, następnie staram się skompletować scenografię, która będzie odpowiednia. Czasami jest zupełnie inaczej i spotkana przypadkiem osoba staje się dla mnie inspiracją do stworzenia kolejnej fotografii. Tło – czyli tkaniny, dywany, narzuty – może być swego rodzaju kontynuacją samych modeli. Abstrakcyjnym ujęciem, działającym na poziomie intuicji, odsyłającej nas w poszczególne skojarzenia z miejscem, czasem, charakterem przedstawionych osób. Sesja często trwa dosyć długo, a jej przebieg niejednokrotnie dla mnie samej jest zaskoczeniem. Wybieram jedno zdjęcie, które jest punktem wyjścia do dalszej pracy”. Natalia Wiernik