Modern and Contemporary Sculpture (results)
26 March 2020 7 PM CET

Hammer price: 3,000 PLN
LOT number
42

Hammer price: 3,000 PLN

other/fabric, papier - mâche, 57 x 34 x 18 cm
ID: 83433
Taxes and fees
- In addition to the hammer price, the successful bidder agrees to pay us a buyer's premium on the hammer price of each lot sold. On all lots we charge 18 % of the hammer price.
- To this lot we apply 'artist's resale right' ('droit de suite') fee. Royalties are calculated using a sliding scale of percentages of the hammer price.
More information
Oprócz edukacji artystycznej (malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych) Kazimierz Mikulski kształcił się również w Studiu Dramatycznym przy Starym Teatrze w Krakowie, zgłębiając sztukę aktorstwa i reżyserii. Przez cały okres swojej aktywności związany był ze środowiskiem teatralnym – współtworzył Cricot 2, w którym występował jako aktor i niekiedy reżyser, pracował również w Państwowym Teatrze Lalki i Maski „Groteska”, odpowiadając za jego kształt plastyczny. Jako wszechstronny artysta, realizujący się w malarstwie, rysunku, animacji oraz poezji, Mikulski świetnie odnalazł się w sztuce scenograficznej, czego najlepszym przykładem są realizacje jego projektów scenicznych. Kunszt i fantazja artysty szczególnie objawiają się w lalkach i maskach przygotowywanych przez niego przez ponad trzydzieści lat dla przedstawień teatralnych (zrealizowano ich około pięćdziesięciu). Przykładem takich realizacji są prezentowane prace – maska dla aktora grającego rolę w „Kopciuszku” oraz lalka prezentująca anioła. Łączą one w sobie wszystkie cechy charakterystyczne dla estetyki Mikulskiego, jak delikatne rysy twarzy, linearne potraktowanie figury czy duże, bajkowe oczy, które zaobserwować można również w fizjonomiach bohaterek jego przedstawień na płótnach.