Surrealism and Magic Realism (results)
18 June 2020 7 PM CET

Tomasz Setowski (b. 1961)
Composition, 2000
Hammer price: 55,000 PLN
LOT number
3
Tomasz Setowski (b. 1961)
Composition, 2000

Hammer price: 55,000 PLN

oil/canvas, 200 x 100 cm
signed and dated lower right: 'T.Sętowski 2000'
ID: 84002
Taxes and fees
- In addition to the hammer price, the successful bidder agrees to pay us a buyer's premium on the hammer price of each lot sold. On all lots we charge 18 % of the hammer price.
- To this lot we apply 'artist's resale right' ('droit de suite') fee. Royalties are calculated using a sliding scale of percentages of the hammer price.
More information
„Wycieczki w krainę fantazji są dla mnie poszukiwaniem skarbów, którymi chciałabym się podzielić. Umysł jest swoistą fabryką snów uruchamianą na czas tworzenia. Wymyślanie monumentalnych kompozycji jest próbą zaistnienia w świecie wyobraźni, z dala od codzienności. Wybór jakiego dokonałem w życiu, wydaje mi się trafny, malowanie przychodzi mi łatwo, lecz z trudem rozstaję się z obrazem. Podróże artystyczne, które odbyłem w swoim życiu, spowodowane były zamiłowaniem do malarstwa. Oprócz tego, że maluję, interesuję się sztuką szeroko pojętą. Zainteresowania te naprowadziły mnie na trop własnego stylu, którego staję się powoli niewolnikiem. Tworząc swoje ostatnie prace, miałem na tyle czasu, aby oswoić się z myślą, że obrazy te będę utracone na czas wystawy, aż w końcu znajdą się w różnych kolekcjach. Ale taki jest los obrazu, podróżować i zmieniać właściciela”. Tomasz Sętowski