Contemporary Art Auction (results)
26 September 2013 7 PM CET

Rajmund Ziemski (1930 - 2005)
"Pejzaż 61/62", 1962 r.
Hammer price: 55,000 PLN
LOT number
Rajmund Ziemski (1930 - 2005)
"Pejzaż 61/62", 1962 r.

Hammer price: 55,000 PLN

oil/canvas, 124 x 44,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'ZIEMSKI 62'opisany na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 51/62 | 125 x 45 | 1962'  Studia ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1955 r. w pracowni Artura Nacht-Samborskiego i przez kilkadziesiąt lat był profesorem tej uczelni. Debiutował na „poodwilżowej” wystawie w „Arsenale” w 1955 r. Na przełomie lat 50. I 60. współpracował z Galerią Klubu Krzywego Koła. W 1979 r. otrzymał Nagrodę im. J. Cybisa. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz wielu kolekcjach w kraju i zagranicą. Estymacja: 50 000 - 65 000