Comics and Ilustration Auction (results)
15 May 2014 7 PM CET

Jerzy Flisak (1930 - 2008)
Co robisz? Ustalam lokalizację, lata 80. XX w.
Hammer price: 3,200 PLN
LOT number
79
Jerzy Flisak (1930 - 2008)

Hammer price: 3,200 PLN

akwarela, tusz/papier, 30 x 41,5 cm
rysunek satyryczny do czasopisma Szpilki
sygnowany inicjałem p. d.: 'F'  Jerzy Flisak był grafikiem, studiował na wydziale architektury Politechniki Warszawskiej; studia ukończył w roku 1953. Tworzył rysunki satyryczne, zajmował się grafiką użytkową, plakatem i projekatmi reklam. Od początku lat pięćdziesiątych stale współpracował z wieloma czasopismami takimi jak "Szpilki", "Mucha", "Przegląd kulturalny", "Polska" i "Świat". Wystawiał swoje prace w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech i we Włoszech.
Estymacja: 1 000 - 2 500