Comics and Ilustration Auction (results)
13 February 2014 7 PM CET

Jerzy Flisak (1930 - 2008)
Kończ waść, wstydu oszczędź rysunek satyryczny do magazynu Szpilki
Hammer price: 1,300 PLN
LOT number
54
Jerzy Flisak (1930 - 2008)

Hammer price: 1,300 PLN

akwarela, tusz/papier, 40 x 30 cm
sygnowany
inicjałem p. d.: 'F'

Jeden
z najwybitniejszych autorów polskiego plakatu. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 1953 roku. Tworzył
obok plakatów, grafikę użytkową, projekty reklam, rysunki satyryczne.
Współpracował na stałe od lat 50. z wieloma czasopismami takimi jak
"Szpilki", "Mucha", "Przegląd kulturalny",
"Polska" i "Świat". Zajmował się również scenografią i
ilustracją dla dzieci. Zilustrował wiele książek, m.in. Lwowskie baśnie i legendy: jak
król Sobieski Jóźka Batiara polubił Zdzisława Nowaka, Jest
taki dowcip Jerzego Wittlina, Za Kierdziołkową miedzą Jerzego
Ofierskiego, Zabawny leksykom historyczny Jana S. Kopczewskiego, „Idzie Grześ” Juliana Tuwima, Pali
się! wg Jana Brzechwy, Kim zostaniesz? wybierz sam!, Ojczyzna
polszczyzna: dla uczniów Jana Miodka, Przygody jeża spod miasta Zgierza Wandy Chotmoskiej.

Estymacja 1 000 – 2 500