165th Fine Art Auction (results)
18 March 2010 7 PM CET

Hammer price: 19,000 PLN

akwarela, kredka/papier, 68 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: 'Natan Szpiegel | 1932'

BIOGRAM: Uczył się malarstwa w Rzymie w szkole prowadzonej przez
niemieckiego malarza Greinera. Od ok. 1923 r. mieszkał w
Berlinie i Dreźnie, później wyjechał do Paryża, Wenecji
i Londynu, gdzie przebywał w latach 1929 - 31. Działał
aktywnie w środowisku artystów łódzkich, gdzie wystawiał
od 1918 r., m.in. z członkami grupy Jung Idysz; należał
do ugrupowanie Grupa Łodzian. W 1930 r. pokazał swoje
obrazy w Londynie, a w 1934 r. miał wystawę indywidualną
w krakowskim TPSP, wystawiał też w Warszawie i Lwowie.
Należał do łódzkiej grupy "Start", był członkiem Związku
Polskich Artystów Plastyków.