165th Fine Art Auction (results)
18 March 2010 7 PM CET

Alfons Karpinski (1875 - 1961)
"PORTRET JANE", 1909 R.
Hammer price: 11,000 PLN
LOT number
"PORTRET JANE", 1909 R.

Hammer price: 11,000 PLN

kredka, ołówek/papier, 54 x 54 cm
sygnowany i datowany l. śr.: 'alfons karpiński | 1909. w
Paryżu'

BIOGRAM: W latach 1891-1899 studiował w krakowskiej SSP u F.
Cynka, I. Jabłońskiego, W. Łuszczkiewicza i L.
Wyczółkowskiego. Edukację artystyczną uzupełniał w
pracowni Ažbego w Monachium (1903 r.) W latach
1904-1907 kontynuował naukę w ASP w Wiedniu u K.
Pochwalskiego, w Paryżu w Academie Willi (1908 - 12)
oraz w 1922 r. w Academie Collarossi. Podróżował do
Włoch, Londynu, Budapesztu. Był członkiem m.in. TPSP w
Krakowie oraz wiedeńskiej "Secesji". W latach 1918 - 27
został wiceprezesem TPSP w Krakowie. Głównym tematem
jego prac były portrety, sceny rodzajowe, widoki
miejskie głównie Monachium i Paryża oraz martwe natury z
motywem kwiatów.