Silver & Plate - special offer from Marszalkowska Gallery

Exhibition date:
Exhibition location:
Godziny otwarcia:
Srebra i platery są tematem kolejnej oferty specjalnej Galerii Marszałkowska. Proponujemy niezwykle interesujące przykłady wyrobów rzemiosła artystycznego z Rosji, Niemiec, Austro – Węgier, Polski, Włoch czy Anglii. Na szczególną uwagę zasługują francuskie srebra, powstałe na przełomie XVIII i XIX w. Jako jedne z najlepszych przykładów mogą tu posłużyć empirowa waza do zupy, kafetiera i legumiera, pochodzące z paryskich warsztatów Gregoire Jacques Rousseau, Gabriel André Bomparta i Bary Thomas Michela. Jako przykłady dziewiętnastowiecznych sreber francuskich prezentujemy empirowe kabarety i unikatową equellę. Obiektem, który zapewne Państwa zainteresuje jest etażera z satyrami i trytonem - wyjątkowo efektowny obiekt, powstały około 1850 roku w rzymskim warsztacie Pietro Paolo Spagna. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć pasów kaukaskich, pucharków kiduszowych, kompletów sztućców, papierośnic, cukiernic skrzynkowych czy dekoracyjnych pater.
Propozycję Galerii Marszałkowska wzbogaca bogaty wyrób platerów. Proponujemy ciekawe przykłady wyrobów najwybitniejszych warszawskich firm. Warto tu wymienić Fabrykę Wyrobów Srebrnych i Platerowanych Józefa Frageta. Interesującymi propozycjami tej wytwórni jest patera projektu Julii Keilowej, lustro na toaletkę, czy cukiernica skrzynkowa datowana na 1849 rok. W ofercie galerii znajdą się również obiekty Fabryki Platerów Braci Henneberg, Braci Buch oraz Zakładu Platerniczego Norblinów w Warszawie. Wyjątkowo interesująca jest para pater z szklanymi wkładami, komplet sztućców w kasecie, szkatułka na biżuterię w stylu art déco, naczynie do chłodzenia szampana, lichtarze, taca, cukiernica secesyjna, czy szczypczyki do kostek cukru w formie bociana. W naszej ofercie prezentujemy również przykłady wyrobów z metalu srebrzonego z niemieckiej firmy WMF i Wellner Silber, paryskiego Adolphe Boulenger czy Sheridan Silver Co. ze Stanów Zjednoczonych.

Objects list (65)

Author
Object type
Technique
Sorting
Pair of mugs
1897
Hamilton & Inches, Edinburgh
silver, 12 x 14 cm, wymiary etui: 10.5 x 32.5 x 7 cm
Price: 1,800 PLN
Kettle in Louis Philippe type
1850
silver, 24 x 23 cm
Price: 5,400 PLN
Kiddush cup
Interwar Period
silver, h: 6.5 cm, diameter: 5 cm
Price: 300 PLN
Set of cutlery in a wooden cassette
Early 20th Century
Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych Braci Henneberg, Warszawa
plate, 6 tablespoons of soup (length: 21.7 cm), 6 forks (length: 18.5 cm), 6 knives (length: 22 cm), 6 teaspoons (length: 14.8 cm), dimensions of drawer: 6 x 43 x 28.8 cm
Price: 1,900 PLN
Set of coffee in the empire type
Second Half of 19th Century
silver, kettle (14 x 15.5 cm), milk jug (13.4 x 9 cm), sugar bowl (14 x 16 cm)
Price: 3,600 PLN
Etagere with satire and triton
1850
silver, polished crystal glass, 53 x 22 cm, 2 plates - diameter: 22 and 19 cm
Price: 82,600 PLN
Sugar-bowl in Art nouveau style, po 1908 r.
Norblin, Bracia Buch i T. Werner, Warsaw
glass, stop verit, height: 9 cm, diameter: 11 cm
Starting price: 1,500 PLN
Estimate: 2,000 - 3,000 PLN
Cigarette case
1894
silver, 8.5 x 5.5 x 1 cm
Price: 1,000 PLN
Sugar-bowl in Art nouveau style, 1880s-1890s
Bracia Buch, Warsaw
plate, 10 x 14 cm
Starting price: 1,800 PLN
Estimate: 2,200 - 4,000 PLN
Fruit bowl
Early 20th Century
silver, 6 x 28 x 28 cm
Price: 2,400 PLN
Cigarette case
1954-1960
gilt silver, 11 x 8 cm
Price: 900 PLN
Plate, after 1908
stop verit, 5.5 x 33 x 20.5 cm
Starting price: 300 PLN
Estimate: 500 - 800 PLN
Saucer for cup
1876
silver, h: 7.3 cm, diameter: 7.2 cm
Price: 600 PLN
Saucer for cup
Late 19th Century
silver, 7.8 x 9.5 cm
Price: 600 PLN
A pair of saltys
19th/20th Century
silver, h: 2.2 cm, diameter: 3.5 cm, length of teaspoon: 5.7 cm
Price: 500 PLN
Caviar shoulder
1908-1926
silver, 18.5 x 3 cm
Price: 500 PLN
A bag on a chain
1908-1926
silver, 6 x 17 cm
Price: 1,700 PLN