Fine Art Auction (results)
9 October 2008 7 PM CET

Stanislaw Wyspianski (1869 - 1907)
Portret Panny Sternbachówny (Dziewczynka), 1904 r.
Hammer price: 660,000 PLN
Object LOT number

Hammer price: 660,000 PLN

pastel on paper, 45 x 61 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: 'SW 1904'; Bibliografia: Stanisław Wyspiański (1869-1907) Dzieła malarskie, wstęp Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski, [Warszawa] 1925, s. 122, poz. 427, plansza LXVI; A. Doboszewska, Kalendarz życia i twórczości 26 marzec 1898 – grudzień 1907 Stanisława Wyspiańskiego, Kraków 1995; S. Krzysztofowicz - Kozakowska, Sztuka Młodej Polski, wyd. Kluszczyński 1999, s. 24