Works on Paper Auction (results)

18 September 2014, 19:00
Return to catalogue
50

Wincenty Smokowski
(1797 - 1876)

Matka z dziećmi

tusz/papier, 16 x 11 cm (w świetle passe - partout)

sygnowany p.d.: 'W.S'

Malarz i grafik. Studiował na uniwersytecie w Wilnie od 1817 r. m. in. u J. Rustema, 1823-20 w akademii w Petersburgu, 1831-36 medycynęw Wilnie. Malował obrazy o tematyce antycznej, historycznej, rodzajowej, religijnej, pejzaże i portrety. Największe uznanie mają jego rysunki/ scenki rodzajowe, typy ludowe i drzeworyty.Był prekursorem nowoczesnego polskiego drzeworytu.

estymacja: 1 500 - 2 500

Hammer price: 800 PLN 191 EUR