Old Master, 19th Century & Modern Art (results)

3 October 2013, 19:00
Return to catalogue
56

Aleksander Augustynowicz
(1865 - 1944)

"Świnki", około 1907 r.

olej/płótno naklejone na tekturze, 34 x 55,5 cm

sygnowany p.d.: 'Augustynowicz'
ODWROCIE: papierowa naklejka z TPSP we Lwowie - "Zakupione do losowania na r. 1907"

W latach 1883 - 86 studiował w SSP w Krakowie u F. Szynalewskiego, J. Matejki i W. Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w 1888 roku w pracowni Stefana Hollósy'ego w Monachium. Odbył wiele podróży artystycznych do Włoch i na Węgry. Mieszkał we Lwowie, Zakopanem i Poznaniu. Należał m.in. do warszawskiego Towarzystwa Zachęty oraz ZAP. W 1896 roku, na Międzynarodowej Wystawie w Berlinie, otrzymał złoty medal. Tematem jego prac były najczęściej pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i kwiaty. Obrazy artysty znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Muzeum im. L. Wyczółkowskiego.

Estymacja 4 000 - 6 000

Hammer price: 5 000 PLN 1 188 EUR