Old Master, 19th Century & Modern Art (results)

3 October 2013, 19:00
Return to catalogue
54

Wiktor Korecki
(1890 - 1980)

Chata w śniegu

olej/płótno, 61,5 x 92 cm

sygnowany l.d.: 'WIKTOR KORECKI'

Studiował w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 r. przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownie; spłonęła ona podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 r. zamieszkał w Komorowie, skąd przeniósł się do Milanówka. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże i krajobrazy Mazowsza przedstawiane w różnych porach roku. Na jego twórczość wpłynęło malarstwo pejzażowe J. Chełmońskiego i J. Rapackiego.

Estymacja 4 000 - 6 000

Hammer price: 4 200 PLN 998 EUR