Works on Paper Auction (results)

18 April 2013, 19:00
Return to catalogue

Aleksander Augustynowicz
(1865 - 1944)

Kościół w Rabce, 1915 r.

akwarela/karton, 98 x 63 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Augustynowicz 1915.'

W latach 1883 - 86 studiował w SSP w Krakowie u F. Szynalewskiego, J. Matejki i W. Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w 1888 roku w pracowni Stefana Hollósy'ego w Monachium. Odbył wiele podróży artystycznych do Włoch i na Węgry. Mieszkał we Lwowie, Zakopanem i Poznaniu. Należał m.in. do warszawskiego Towarzystwa Zachęty oraz ZAP. W 1896 roku, na Międzynarodowej Wystawie w Berlinie, otrzymał złoty medal. Tematem jego prac były najczęściej pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i kwiaty. Obrazy artysty znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Muzeum im. L. Wyczółkowskiego.

Estymacja: 6 000 - 9 000

Hammer price: 5 000 PLN 1 215 EUR