Fine Art Auction : Works from Signum Foundation Collection (results)

29 May 2012, 19:00
Return to catalogue

Alfred Aberdam
(1894 - 1963)

"Anioły", 1959 r.

olej/płótno, 80 x 40 cm

sygnowany p. d.: 'Aberdam'

ODWROCIE: opisany na odwrociu oraz naklejka wystawowa: 'PETIT PALAIS - GENÉVE' Retrospective Alfred Aberdam 11 mars-5 avril 1970'
WYSTAWIANY: wystawa monograficzna, Genewa 1970 r.
LITERATURA: Wybitni artyści żydowscy z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Łódź 2004, s. 146, kat. 2

Estymacja: 8 000 - 15 000 zł

Hammer price: 6 000 PLN 1 379 EUR