Polish Contemporary Art The New Generation after 1989 (results)
14 November 2019 7 PM CET

Magdalena Starska (b. 1980)
Untitled (Inertia of bodies), 2008, 2008
Hammer price: 1,000 PLN
LOT number
143
Magdalena Starska (b. 1980)
Untitled (Inertia of bodies), 2008, 2008

Hammer price: 1,000 PLN

pencil/paper, 41 x 60 cm (dimensions in frame)
ID: 79075
Taxes and fees
- In addition to the hammer price, the successful bidder agrees to pay us a buyer's premium on the hammer price of each lot sold. On all lots we charge 18 % of the hammer price.
- To this lot we apply 'artist's resale right' ('droit de suite') fee. Royalties are calculated using a sliding scale of percentages of the hammer price.
More information
Twórczość Magdaleny Starskiej jest swoistym aktem przezwyciężania lęku przed rzeczywistością, w której obecne społeczeństwo, przytłoczone szybkością istniejącej komunikacji, niezrozumiałą potrzebą kumulacji dóbr oraz nieustannym wzrostem możliwości technologicznych, jest narażone na ciągły stres i ataki paniki. Jest to również interakcja artystki z jej własną wyobraźnią. W tych, pełnych narastającego niepokoju, czasach, w których zanika intymność, Magdalena Starska tworzy miejsce do kontemplacji. Jej celem jest, przede wszystkim, zaspokojenie potrzeby kontaktu międzyludzkiego wraz z dodaniem do niego świata przedmiotów. Jej zainteresowania artystyczne można zawęzić do wyboru z tego, co osobiste i indywidualne, i tego, co może być wartościowe w sensie społecznym. Artystka stawia się więc na stanowisku mediatora pomiędzy tym, co wewnętrzne i pojedyncze, a tym, co społeczne i wspólne. Szczególnym zainteresowaniem obdarza ona codzienne rytuały, którym często niepoświęcań się uwagi. Podkreślenie codzienności znajduje też u niej ujście w użyciu przedmiotów zwyczajnych jako materiałów do jej prac. Artystka specjalizuje się głównie w pracach wykonywanych na papierze, instalacjach oraz performansach.