19 listopada 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 3,500 PLN
LOT number

Cena wylicytowana: 3,500 PLN

olej/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BASIA BAŃDA | 2002 +'
ID: 91262
Praca „Zielona Góra” Basi Bańdy to jeden z obrazów autorki odnoszących się do polskich miast. Ta praca jest wyjątkowa, ponieważ dotyczy rodzinnego miasta artystki. Zielona Góra to miejsce, z którym związane jest życie Basi Bańdy. W Zielonej Górze właśnie Bańda zaczynała swoją edukację artystyczną studiując w tamtejszym Instytucie Sztuk Wizualnych. Dzięki temu miejscu otworzyła się na wolność w działaniach artystycznych: „Na rysunku u Izabeli Gustowskiej dowiedziałam się, że tak naprawdę mogę wszystko. Nie muszę wiernie odtwarzać martwej natury, mogę się z nią swobodnie pobawić albo w ogóle się nią nie zajmować” (za Marta Lisok, Wywiad z Basią Bańdą, http://www.bwa.katowice.pl/p/651/basia_banda_fala_unosi_i_ wlecze__wernisaz). Związek Basi Bańdy z Zieloną Górą to również udział w kilkunastu wystawach prezentowanych w rodzinnym mieście, w tym ostatniej „To nie jest wystawa jubileuszowa” z okazji 55-lecia powstania BWA Zielona Góra.