19 listopada 2020 godz. 19:00

Agata Kus (ur. 1987, Krosno)
"Błon apetit", 2011
Cena wylicytowana: 3,500 PLN
LOT number
Agata Kus (ur. 1987, Krosno)
"Błon apetit", 2011

Cena wylicytowana: 3,500 PLN

olej, akryl/płótno, 25 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Błon Apetit" akryl i olej na płótnie, 2011 A. Kus'
ID: 91259
  • Grupa Kuku Kuku (Agata Kus, Katarzyna Kukuła), Ryba Piła, Galeria Zderzak, Kraków 21.02-06.04.2013
„Zwierzęta, po przedstawienia których chętnie sięgam w obrazach, traktuję zawsze jak symbole. Podobnie jak w bajkach, mogą przyjmować funkcję przewodnika, ilustrują ludzkie cechy, są powiernikami tajemnic, kluczami do odkrywania nowych treści. Ich kontakt z człowiekiem ma charakter inicjacji i wtajemniczania w dzikie, pierwotne potrzeby”. Agata Kus